• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Dubník oznamuje rodičom, že v zmysle paragrafu 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje žiakom Základnej školy s materskou školou, Dubník 93 riaditeľské voľno na 21.12. (štvrtok) a 22.12.2023 (piatok).

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Dubník Vám oznamuje, že z dôvodu zvýšenej chorobnosti bude vyučovanie skrátené na 4 vyučovacie hodiny. V piatok - 22. decembra 2023 budú mať žiaci Jedličovú slávnosť s triednymi učiteľmi. Končia o 11.30 a v tento deň už ŠKD nebude.

Od 23.12. do 7.1.2024 sú Vianočné prázdniny a žiaci nastupujú do školy v pondelok - 8.1.2024.

• Chrípkové prázdniny

• Na základe rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Nových Zámkoch z dôvodu zvýšenej chorobnosti žiakov Vám oznamujeme, že v dňoch 13.12.202319.12.2023 (vrátane) nebude v základnej škole prebiehať vyučovanie. Žiaci sa do školy vrátia dňa 20.12.2023.

• Guľovačka

• Keďže v našich končinách nie je sneženie častým javom, dnešnú nádielku sme si patrične užili :)

• Chránime zvieratká

• Hudobno-zábavná relácia o ochrane zvierat nás naučila, že zvieratká sú cítiace živé bytosti a treba sa k nim správať pekne. Program sprevádzali známe piesne a mnohé sme si veru aj my zanôtili.

• Beseda s dobrovoľným hasičom Zoltánom Ešekom

• Pán Ešek žiakom v rámci predchádzaniu požiarom vysvetlil na aké situácie si majú dať pozor, aby predišli riziku vzniku požiaru. Súčasťou besedy bola aj prednáška o činnosti hasičského zboru, ako aj o spôsobe ako ich kontaktovať v prípade ohrozenia požiarom. Žiaci sa najviac potešili možnosti povoziť sa v požiarnickom aute. Pánovi Ešekovi za všetko ešte raz srdečne ďakujeme.

• Pamiatka zosnulých

• Blížia sa dni, kedy viac ako obvykle spomíname na našich blízkych, priateľov, známych a navštevujeme miesta ich posledného odpočinku. So žiakmi druhého stupňa sme sa v rámci vyučovacích hodín náboženskej a etickej výchovy vybrali navštíviť miestny cintorín. Pripomenuli sme si, prečo sa tento sviatok slávi a zapálili spomienkovú sviečku na pomníku padlých.

• Viem, čo zjem

• Vyučovací predmet Viem, čo zjem sa sústreďuje na osvojenie základných pravidiel zdravého a vyváženého stravovania. Je zameraný na vybudovanie a upevňovanie hygienických návykov dôležitých pre zachovanie zdravia v súvislosti s potravinami a s ich manipuláciou v bežnom živote. Žiaci 5. ročníka sa pod vedením pani učiteľky Vajdovej učia o význame vyváženej a pestrej stravy, získajú informácie o rizikách nevhodného stravovania a pritom sa chutne najedia.

• Svetový deň mlieka

• Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou každoročnou udalosťou podporovanou a propagovanou od roku 2000 Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne produkty pomáhajú naplniť požiadavky na plnohodnotnú výživu rastúceho organizmu. Podstatou tohto dňa je oslava významu mlieka v školách.

Oslávili sme tento deň aj v spolupráci so spoločnosťou AT Dunaj spol. s r.o., ktorá sponzorsky venovala žiakom chutné mliečne výrobky.

Veľmi pekne ďakujeme

• Európsky deň jazykov

• 26. september – Európsky deň jazykov, ktorý vyhlásila Rada Európy v roku 2001 počas Európskeho roka jazykov, si školy každoročne pripomínajú prostredníctvom rôznorodých aktivít (napríklad súťaží, kvízov, besied, školských rozhlasových vysielaní, športových podujatí). Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. V našej škole sme tento deň oslávili na hodinách slovenského a anglického jazyka.