• Pamiatka zosnulých

• Blížia sa dni, kedy viac ako obvykle spomíname na našich blízkych, priateľov, známych a navštevujeme miesta ich posledného odpočinku. So žiakmi druhého stupňa sme sa v rámci vyučovacích hodín náboženskej a etickej výchovy vybrali navštíviť miestny cintorín. Pripomenuli sme si, prečo sa tento sviatok slávi a zapálili spomienkovú sviečku na pomníku padlých.

• Viem, čo zjem

• Vyučovací predmet Viem, čo zjem sa sústreďuje na osvojenie základných pravidiel zdravého a vyváženého stravovania. Je zameraný na vybudovanie a upevňovanie hygienických návykov dôležitých pre zachovanie zdravia v súvislosti s potravinami a s ich manipuláciou v bežnom živote. Žiaci 5. ročníka sa pod vedením pani učiteľky Vajdovej učia o význame vyváženej a pestrej stravy, získajú informácie o rizikách nevhodného stravovania a pritom sa chutne najedia.