• Dňa 27.marca 2024 (streda) bude skrátené vyučovanie na 4 vyučovacie hodiny. V tento deň nebude ŠKD.

Od 28.marca do 2.apríla vrátane budú veľkonočné prázdniny. Žiaci sa do školy vrátia 3. apríla 2024.

• Milí rodičia!

Opäť je tu obdobie, kedy sa  rozhodujete, ktorá základná škola bude pre Vaše dieťa tá správna. Ktorá mu vytvorí príjemnú a bezpečnú atmosféru, ktorá ponúkne dobré priestorové vybavenie, moderné pomôcky, výborných učiteľov, zaujímavé mimoškolské aktivity, možnosť pracovať s počítačmi, učiť sa cudzie jazyky a pod.

Zápis budúcich prvákov pre školský rok 2024/2025

sa uskutoční  dňa 3. apríla 2024

v priestoroch budovy základnej školy.

Pre zápis dieťaťa do 1. ročníka je treba:

1. Vyplniť elektronickú prihlášku. K elektronickej prihláške môžete pripojiť rodný list dieťaťa ako prílohu v obrázkovom formáte alebo v pdf. !!! Údaje žiadame vypisovať správne aj s diakritikou (mäkčene, dĺžne a pod.) !!!                                                                                                                     Elektronická prihláška
            2. Prísť s dieťaťom na zápis. Na zápis musia prísť obaja zákonní zástupcoviaV prípade neúčasti jedného zo zákonných zástupcov je potrebné priniesť splnomocnenie:

!!!!!!!    Informacie_pre_rodicov_a_splnomocnenie.docx  !!!!!!!!

Ďalšie informácie:

V prípade, že sa nemôžete  zúčastniť zápisu v stanovenom čase, môžete dieťa zapísať aj v inom termíne. Treba si ho dohodnúť  na tel. č.: 035/6495309.

Zákonný zástupca v súlade so školským zákonom je povinný pri zápise uviesť tieto osobné údaje:

• meno a priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, miesto narodenia, národnosť, štátne občianstvo, trvalé bydlisko dieťaťa,

• meno a priezvisko, adresu zamestnávateľa, trvalé bydlisko zákonných zástupcov,

• podľa potreby preukázateľný doklad o zdravotnom stave dieťaťa.

Pri zápise sa kladie dôraz na telesnú a psychickú vyspelosť dieťaťa a tiež jeho motorické schopnosti. To pri zápise môže okrem pedagógov posudzovať aj školský psychológ a špeciálny pedagóg zo školského inkluzívneho tímu.

Zákonní zástupcovia môžu dieťa zapísať iba na jednu školu!

!!!!! Dieťa je oficiálne zapísané na štúdium v základnej škole až po vydaní

a podpísaní rozhodnutia o prijatí dieťaťa do základnej školy.  !!!!!